Svet-Stranek.cz
tel. 730 545 206
Ján Leško

Pergola, altán, venkovní terasa:tel. 730 545 206

Pergola, altán, venkovní terasa

Pergola je lehká zpravidla dřevěná konstrukce, určená k popínání rostlin, aby vznikly na zahradách přírodní stěny a stropy a tím vznikla různá místa pro relaxaci a odpočinek. Pergoly chrání před sluncem a vytváří příjemny stín a díky bočním stěnám i soukromi. Pergoly se dělí podle způsobu užití na:vchodové pergoly, brány, loubí, rohové pergoly, dělící pergoly, pergoly pro posezení a střešní pergoly.

Altán je menší ozdobná zastřešená z části otevřená stavba zbudovaná v parcích, zahradách a i ve volné přírodě. Nazívá se též besídka. Altán je stavba, která je určená pro odpočinek a oddech lidí, setkávání s přáteli a podobně. Dá se v něm grilovat, co se využije především v letních měsících. Proto záleží na jeho vhodnem umístění, např. využití jako vyhlídková plošina.

Venkovní terasa není jenom módní doplněk bydlení, ale i možnost zvětšení obytného prostoru. Terasa slouží pro pohyb osob, relaxaci, posezení s přáteli a další společenské akce jako grilování a stolování. Klasická terasa bývá dlážděná, ale v poslední době se dělají častěji z cizokrajných dřevin.